גישור בתהליך גירושין

אנו חיים בעידן שבו  הלגיטימציה לגירושין הולכת וגוברת. יש לכך סיבות רבות - ההגשמה העצמית, חוסר סיפוק מהקשר הזוגי, התנגשות בין ציפיות ומציאות, חוסר תקשורת, משברים בחיי הזוג, משברי גיל למיניהם ועוד ועוד. אלו סיבות בעטיין לא מקובל על אחד מבני הזוג או על שניהם, להמשיך בנישואין בכל מחיר. בהליכי גירושין המתנהלים בבתי המשפט, אולם הדיון עצמו הופך לזירת ההתגוששות הראשית. התגוששות המלווה לא אחת במפח נפש ובקושי ממשי בתהליך עבור שני בני הזוג ולכן מומלץ ורצוי לפנות להליך של גישור ולהביט על הגירושין  כאירוע שחלף וזאת לטובת כל המעורבים ובעיקר לטובת הילדים. 

 

תהליך הגירושין הוא אחד מהתהליכים המשבריים הרגישים והמשמעותיים ביותר במעגל חייה של המשפחה. ההשפעות על הילדים, המשך החיים ומצבם הנפשי של בני הזוג, הינם חלק מההשלכות ארוכות הטווח, המושפעות ישירות מתהליך הפרידה. לכן  לא כל הליך גירושין חייב להיות מלווה במאבק, דיונים משפטיים, תביעות הדדיות ומאבקי משמורת על הילדים. בעידן הנוכחי, מרבית הזוגות מבינים את המשמעות של כל אלו ומבקשים להגיע להסכמה משותפת ומהירה ולמזער את הנזקים האפשריים תוך לקיחת כל היבטי הפרידה בחשבון.

ליווי של מגשר בעת גירושין מאפשר לבני הזוג לקבל החלטות משותפות על סיום הקשר הזוגי ביניהם והמשך הקשר ההורי. כל זאת, בדרך המותאמת למצבם הרגשי, יכולותיהם הכלכליות ותוך התחשבות בצרכיהם וצרכי ילדיהם.

 

תפקיד המגשר הינו לסייע לבני הזוג הנפרדים להגיע להסכמה על נושאים כמו משמורת ילדים, הסדרי ראיה מפורטים, מזונות וחלוקת המשאבים שנצברו במהלך החיים המשותפים, אין צורך בייצוג עו"ד והמגשרים בקיאים במצב המשפטי הקיים. יחד עם זאת, ובמיוחד לאור מגוון ההסכמים האפשריים בגדר החוק, רשאים בני הזוג להיוועץ בעורכי דין במהלך הגישור אם רצונם בכך. את ההסכם המושג באמצעות הליך הגישור מגישים לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, לפי בחירת בני הזוג, לשם מתן תוקף של פסק הדין.

 

הליך גישור הגירושין הינו סודי וחסוי ואין הצדדים בגישור רשאים לעשות שימוש בדברים שנאמרו בהליך הגישור ואף אינם רשאים להזמין לעדות את המגשר. 

הליך גישור הגירושין אורך בדרך כלל מספר פגישות. בתוך זמן קצר יחסית תוכלו לדעת אם יש סיכוי להליך הגישור או לא. הליך זה מחייב כי שני הצדדים יביעו רצון לגשר על המחלוקות,יהיו פתוחים לרעיונות יצירתיים ויגלו גמישות וכבוד הדדי. הליך גישור גירושין שמסתיים בהצלחה מאפשר חסכון במשאבים רבים (זמן, הוצאות משפט, שכר טרחת עורך דין גירושין ועוד ובעיקר מונע סבל רב מהמעורבים.

הליך של גישור לגירושין אינו פשוט ו/או קל, אך הליך משפטי הוא קשה הרבה יותר, מעיק, מתיש ובלתי נסבל לכל המעורבים ולפיכך הדרך הנכונה והקלה ביותר  לפתרון הסכסוך הנו בגישור .

 

המגשר אחראי לתהליך, אך להחלטות לגבי עתיד המשפחה אחראים הצדדים בלבד. הגישור מאפשר לצדדים שהיו בני זוג, ולרוב הורים לילדים, לשמור על אפיק בריא של תקשורת עתידית בינם בעתיד. 

מגמת יישוב הסכסוכים בגישור צוברת תאוצה בשנים האחרונות ולא בכדי, הדבר נובע משום שאנשים נוטים לקיים הסכמים שהגיעו אליהם מרצון ולא נכפו עליהם בידי מישהו אחר. כהורים לילדים הליך הגישור מאפשר לכם להפנים את האמת כי אתם אומנם מתגרשים אך אין מנוס מתקשורת גם בעתיד.

גישור בסגול בלבן כי החיים הם לא שחור ולבן 

הניסיון, השיטה הייחודית והגישה יאפשרו לכם להביט על הסכסוך כאירוע שחלף ולהמשיך במערכת יחסים טובה ואפילו מצוינת.

אל תוותרו על האפשרות הזו, צרו קשר עוד היום!

צרו קשר

.